SIS nasıl bir tedavi yöntemidir?

BTL Süper İndüktif Sistem, yüksek yoğunluklu elektromanyetik enerjiyi kullanarak, ağrıyı azaltan, kasları kuvvetlendiren, kırık iyileşmesini hızlandıran, kıyafetler üzerinden de uygulanabilen temassız bir fizyoterapi yöntemidir.

Tedavi için uygun muyum?

SIS, ağrısı olan birçok hastanın tedavisi için tavsiye edilen bir yöntemdir. Bununla birlikte, cerrahi sonrası zayıf kasların kuvvetlendirilmesi ve inme sonrası yaşam kalitesinin arıtılması için de etkin bir tedavi seçeneği sunar. Ancak, hastanın bu tedavi yöntemi için uygun olup olmadığına, klinikteki uzmanın karar vermesi gereklidir. 

Tedavi sırasında ne hissedilir?

Tedavi sırasında genellikle karıncalanma ve hafif kas kasılmaları hissedilir. Tedavi, birçok hasta tarafından iyi tolore edilir. Tedavi dozu mutlaka hastadan gelecek geri bildirimlere göre ayarlanır.

Tedavi ne kadar sürer?

Tedavi, kişiye özel olarak cihazı kullanmaya yetkili klinikte planlanır. Problemin durumuna göre 1 seans 10 – 15 dakika sürer.

Kaç seans tedavi gerekir?

Hastalığın durumuna göre 5 – 10 seanslık bir tedavi yeterli olacaktır. Seans sıklığı haftada 2 – 5 seans arasında değişiklik göstermektedir. Hangi terapi metodunu, kaç seans almanız gerektiğine klinik bünyesindeki uzman karar vermelidir.

Tedavi sonuçları ne zaman görülmeye başlanır?

İlk seanstan hemen sonra tedavi sonuçlarını görmeye başlarsınız. Normal koşullarda, her seansın ardından şikayetlerinizde biraz daha azalma beklenmektedir.